Jméno: Vymazat.
Heslo:
jUNIX, spol. s r.o.
Čtvrtek, 13.6.2024
jUNIX logo
Domovní sítě.
Co je doma, to se počítá.

Velký problém současného modelu rozvoje počítačových sítí a připojení k internetu je jejich roztříštěnost.Klasická situace. V době překotného rozvoje různých technologií často dochazí k situaci, kdy několik nájemníků ve stejném domě má zřízenu vlastní přípojku k internetu přes dial-up,adsl, wi-fi,atd. Všechno se zdá v pořádku až do doby, kdy si sousedi budou chtít přes počítač například zkopírovat fotografie ze společné dovolené. Fotografie, byť se fyzicky nalézají pár metrů za zdí, poputují rychlostí draze placeného internetu k jednomu providerovi, pak možná ještě k druhému providerovi a nakonec budete rádi, když neprocestují polovinu evropy a stihnou to za dvě hodiny... Z jednoduchého úkonu se stává obtěžující záležitost a věhlasně proklamované širokopásmové připojení dostává řádné trhliny.

Domovní síť.Řešení je přitom velice jednoduché a dokonce se ještě dá nezanedbatelný obnos ušetřit ! Stačí si uvědomit, že každý exta platíte svému providerovi za provoz dlouhé cesty mezi ním a Vámi (tzv. poslední míle). O hodně efektivnější je domluvit se se svými sousedy, zaplatit tuto cestu pouze jednou pro vyšší rychlost a za ušetřené peníze se propojit mezi sebou na krátkou vzdálenost.

Velmi příjemným efektem je nárůst lokální rychlosti. Při použití běžně dostupných technologií budete mezi sebou komunikovat přímo a to rychlostmi 100-10000x většími než původním způsobem. Při těchto rychlostech pohodlně přenesete i objemné video v nejvyšší kvalitě, nebo například připojíte IP kameru do garaží a budete moci pohodlně kontrolovat, zda je vše v pořádku.

Polepšíte si i u rychlosti do internetu. Větší kapacity stojí podstatně méně, než součet cen odpovídajícího počtu pomalých tarifů. Nejen že to bude levnější, ale zároveň ještě budete schopni využít volnou kapacitu těch, kteří ji zrovna nepotřebují, a tudíž bude internet pro všechny zúčastněné rychlejší.

Majitelé a správcové také nepřijdou zkrátka. Dnešní datové rozvody jsou velmi univerzální. Kromě počítačových sítí stejné rozvody využijí i klasické telefony, zabezpečovací a technická zařízení budov a v budoucnu v podstatě veškeré telekomunikační a mediální služby. Zbavíte se tak nepřehledných a špatně spravovatelných rozvodů kabelů a zároveň budete moci svým nájemníkům nabídnout využití nadstandartních služeb. Údržba a změny rozvodů nevyžadují žádné řemeslné práce - vše je maximálně zjednodušeno.

Výhody:
  • Pro uživatele - Úspora na polatcích a vyšší rychlost internetu, neporovnatelně vyšší rychlost v místní síti, univerzálnost.
  • Pro majitele/správce - Jednotné řešení a univerzálnost = žádný les antén na střeše a změť drátů po zdech. Jednoduché a rychlé rozširování a změny.
Nevýhody:
  • Někdo musí vše na začátku zorganizovat.

Stejný princip funguje u bytových domů stejně jako u komerčních prostor. Levné a dostupné technologie umožní spolehlivě propojit na velkých rychlostech prostory uvnitř budov a za příhodných podmínek se stejná technologie dá použít i v exteterierech pro propojení různých budov mezi sebou. Ideální pro nasazení jsou tedy například sídliště, administrativní budovy, a různé komerční, či industriální areály.

Jsme schopni Vám pomoci se vším co s realizací souvisí včetně instalace "na klíč". Dokážeme poradit jak síť naplánovat, umíme dodat hardware za výhodné ceny, provedeme samotnou instalaci, zajistíme výhodné společné připojení k internetu a pomůžeme s údržbou a dohledem. Máte-li jakékoliv dotazy, rádi je zodpovíme.

© 2006-2020 jUNIX, spol. s r.o.